Великите голове: Лионел Меси срещу Реал Мадрид

Великите голове е рубрика на iSports.bg, в която ще ви припомняме някои от най-добрите и запомнящи се попадения в историята на футбола. Вярваме, че красотата и изяществото винаги са били неизменна част от този спорт, за което спомагат десетките „вълшебници“, които сме имали удоволствието да наблюдаваме на зеления килим. Нека си припомним някои от най-добрите изпълнения, които сме виждали!

Лионел Меси е футболистът, вкарал най-много голове във великото съперничество между Барселона и Реал Мадрид. Аржентинецът е голмайстор №1 в историята на „Ел Класико“, можейки да се похвали с 26 гола – абсолютен рекорд за момента.

Един от най-великите си голове в „Ел Класико“ Лео Меси бележи през 2011 година. Тогава Барселона и Реал Мадрид се срещат в 1/2-финален сблъсък от Шампионската лига, а залогът е участие в големия финал на „Уембли“ в Лондон. Треньори на двата тима са Хосеп Гуардиола и Жозе Моуриньо, чието съперничество достига епични размери.

Първият мач е на „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид. Първото полувреме преминава при изключителна тактическа битка. Чистите шансове за гол липсват, а първата част на надиграване между двата отбора завършва при резултат 0:0.

Развръзката настъпва след почивката. Всичко започва от момента, в който бранителят на Реал Мадрид Пепе е изгонен с директен червен картон. Португалецът е изгонен за опасна игра срещу Дани Алвеш. Решението на рефера предизвиква много полемики, тъй като Пепе не докосва Алвеш, но бразилецът започва да се превива на терена.

Останали с десет души на терена, футболистите на Реал Мадрид започват да изпитват трудности. Така се стига до момента, в който Барселона открива резултата. Каталунците разиграват постепенно топката, преди внезапно Лионел Меси да се устреми към вратата на Икер Касияс. Аржентинецът преодолява няколко футболисти на „кралете“ и бележи един от най-великите си (и важни) голове.

Скоро след това Меси бележи и втори гол, а мачът завършва с победа от 2:0 за „лос кулес“.

Успехът от този мач е достатъчен на Барса, за да продължи към финала. Там каталунците се изправят срещу Манчестър Юнайтед и печелят трофея.